Vítejte na osobní stránce Michala Bejčka

Motto: Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí

fotka
  úvod
->  o autorovi
->  cestování
->  odkazy
->  download
->  jizerky
->  bdnet.cz
->  supervht.com

Nějaká fakta o mé maličkosti:

Jméno:

Michal Bejček, říká se mi také bd či gama záření

Datum narození:

22. prosinec 1977 (tedy skoro vánoční dárek)

Místo narození:

Jablonec nad Nisou

Kde bydlím:

Praha

Má tělesná schránka:

Výška: asi tak 1 metr a 80 centimetrů

Hmotnost: zhruba 82720 g, ale v průběhu roku se podle aktuální žravosti mění :)

Počet buněk ze kterých se má tělesná schránka skládá: hodně

Počet atomů ze kterých se má tělesná schránka skládá: ještě o něco víc

Můj GeekCode:
GCS/ED d s: a C+ UL++++ P+ L+++ E--- W+++ N- o? K? w--- O-- M- V? PS+ PE+ Y PGP- t-- 5- X- R- !tv b+ DI+ D+ G+ e++++ h---- r+++ y++++

Život:

Až do svých sedmi let jsem žil v malé vesnici jménem Plavy s roční přestávkou, kdy byla celá naše rodina v Sýrii. V roce 1985 jsme se přestěhovali do krásného města jménem Liberec s ještě nejkrásnějším okolím :-) v podobě hor Jizerských.

Navštěvoval jsem základní školu se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty (no naše češtinářka se domnívala, že jsme zaměření i na češtinu, ale to je zase jiný příběh ...). Mé zájmy se však ubíraly směrem historickým a tento obor mě stále baví, ač jsem ho nakonec nešel studovat.

V roce 1992 jsem začal studovat Gymnázium F.X.Šaldy v Liberci, ve třídě s přírodovědným zaměřením. Ale stále se zájmy o historii a archeologii.

Píše se rok 1995 ... třetí ročník ... zrodila se šílená myšlenka ... co takhle jít na Matfyz? ... pakliže se člověk matfyzákem opravdu rodí, tak mi to asi bylo souzeno, že :). Po úspěšné maturitě mě přijali na MFF UK v Praze. Mým studijním oborem byla matematika, specializací pak výpočtová matematika. Více či spíše méně pilným přístupem ke studiu jsem se prokousal až k titulu Mgr. a dokonce v doktorátu, což už se mi vůbec nechtělo věřit. A protože se mi z fakulty nechce, zůstal jsem tam jako zaměstnanec (ale raději pečuji o počítače, na matematiku je tu dost jiných chytřejších jedinců). A pak také pracuji, mým zaměřením jsou počítačové sítě (několik jich spravuji a také o nich přednáším) a Linux. Co všechno se dá dělat, když člověk vystuduje matematiku :-)

Curriculum vitae

Zájmy:

-> Historie

-> Vysokohorská (nejen) turistika, cestování

-> Fotografování

-> Orientační běh a běhání obecně, lyžování (běžecké, na sjezdovkách mi schází elegance), plavání, in-line brusle, ... prostě se rád hýbu :-)

-> Zajímavé knihy (zejména děkuji Michaelovi Endemu za Děvčátko Momo a ukradený čas a Nekonečný příběh, Isaacu Asimovovi za Nadaci, Franku Herbertovi za Dunu, Antoine de Saint-Exupérymu za Malého prince a Miroslavu Nevrlému za Knihu o Jizerských horách.

-> Mapy

Co mám rád:

-> Jizerské hory pro jejich jedinečnost

-> Listnaté stromy a zejména buky proto, že dokážou být vždycky jiné ale vždycky krásné v každém ročním období

-> Žulové skály pro jejich drsnou krásu a odolnost

-> Delfíny pro jejich inteligenci a hravost (plavání s nimi je úžasný zážitek)

-> Jaro proto, ze všechno kvete, léto proto, že jsou prázdniny a je teplo, podzim proto, že je barevný a zimu proto, že se dá lyžovat

-> Linux protože je to skvělý operační systém

-> TEX protože sazbu prostě umí

Co nemám rád:

-> neupřímnost

-> pokrytectví

-> závist

  [ úvod ]   [ o autorovi ]   [ cestování ]   [ odkazy ]   [ download ]